Субота
30.05.2020, 02:31
" Дітям про ПК "
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Український сегмент Інтернету Реєстрація Вхід
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Internet

Український сегмент Інтернету
null     Історія вітчизняного інтернету починається восени 1990 року, коли сектор Юрія Янківського з Міжгалузевого Наукового Центру Технології Програмування «Технософт» (керівник Ігор Вельбицький) підключився до світової мережі Інтернет, ставши першим українським абонентом Демос/КІАЕ (мережа RELCOM). За практичної недоступності автоматичного телефонного зв`язку в країні, коли надіслати звичайний факс займало майже чотири години, можливість не тільки передати електронну пошту у світову мережу всього за 30 хвилин (UUCP), а й брати участь у відкритих світових форумах USENET, стала дійсним інформаційним проривом спочатку для інженерів Технософт, а незабаром і для багатьох інших першопрохідників Інтернет з України. Підкорені ідеєю Інтернет, інженери Технософт розгорнули перший український вузол RELCOM, і навесні 1991-го року почали підключення абонентів України. Першим абонентом вже українського сегменту Інтернет стала організація Миколи Роєнка (Інститут кібернетики), а вже до кінця 1991-го року вузол Технософт обслуговував абонентів не тільки Києва, а і багатьох інших міст України.

Історія домену (так би мовити, «виключно українського») інтернету починається восени 1991 року, коли українські фахівці розпочали переговори з IANA про виділення для України власного домену, осібно від загального для всього колишнього Радянського Союзу .su. 1 грудня 1992 року представник IANA Джонатан Постел делегує домен першого рівня коду країни .ua провідним українським Інтернет-фахівцям, обраними Інтернет-співтовариством — Олегові Волощуку й Ігорю Свиридову. Обов'язки адміністраторів виконувались на грамадських засадах.

     Дволітерний код країни UA встановлено міжнародним стандартом ISO 3166 для ідентифікації географічної території, і не є засобом ідентифікації держави Україна та/або української нації.

     У січні 1993 року у м. Славське проведено конференцію українських інтернет-фахівців, на якій було делеговано 27 регіональних доменів— для кожної з областей України та окремо для міст Київ і Севастополь.

null     1995 року адміністратором .UA ccTLD делеговані цільові публічні домени COM.UA, GOV.UA, NET.UA. Домен GOV.UA призначений для обслуговування державних установ і організацій України, що здійснюють свою діяльність відповідно до чинного законодавства України. Домен COM.UA делегований в інтересах заздалегідь не визначеного співтовариства користувачів. Тому публічний домен COM.UA є одночасно доменом загального призначення (англ. generic domain). Домени третього рівня в домені NET.UA делегуються юридичним особам, які зареєстровані на території України і декларуюють надання мережевих послуг на території України як провідний вид діяльності. Делеговані короткі (двох-літерні) географічні домени-синоніми (km.ua = khmelnytsky.ua і ін.).

     21 лютого 2001 року неформальне товариство UA NCG ухвалює створити ТОВ «Хостмайстер» — юридичну особу, основною метою якої є практичне втілення принципів діяльності адміністратора .UA ccTLD. Діючі адміністратори .UA ccTLD — Дмитро Кохманюк і Ігор Свиридов разом з іншими адміністраторами публічних доменів *.UA, входять до складу засновників ТОВ «Хостмайстер». Директором ТОВ «Хостмайстер» призначений Борис Мостовий.

null     1 грудня 2002 року виповнилося 10 років з часу офіційного делегування Україні домену .UA. За 10 років у 51 публічному домені зареєстровано понад 100 тисяч доменних імен, а в домені .UA — понад 500 приватних доменних імен.

     Станом на кінець червня 2007 року київський регіон як і раніше домінує серед користувачів — 61,2 %. Сумарна частка активних регіонів, серед яких Крим, Одеська, Львівська, Дніпропетровська, Донецька, Харківська та Запорізька області, становить 27,6 % користувачів. А в інших регіонах — всього 11,2 % користувачів інтернету.[1] За даними авторитетного міжнародного агентства «Miniwatts Marketing Group — InternetWorldStats» кількість користувачів Інтернету в Україні — 5,2 млн. чоловік, а регіональний розподіл найактивніших відвідувачів всесвітньої мережі виглядає так: лідером є Київ із 30-35 %, Харків — 15 %, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Запоріжжя та Одеса — по 7 %, найменше — 0,25 % у Рівне та Житомирі.

Категорія: Internet | Додав: net-titan (25.05.2008) | Автор: Анатолій  
Котра година?


Пошук

Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Посилання на сайти
Google.com
Інформаційний портал шкіл
Підготовка до ЗНО
Сайт детских и молодежных радиостанций
Радиостанция радиолюбителей г. Глухов
1,8 - 14 МГЦ
Інформаційний короткохвильовий портал
Холминський БТ
Дитячий центр "Колобок"


Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz